Zachowaj trwałość i jakość perfum na dłużej

Aby prawidłowo przechowywać perfumy i zatrzymać ich pożądane właściwości, należy przestrzegać kilku zasad dotyczących ich użytkowania. Poniższe zabiegi przedłużą trwałość i jakość perfum, a to pozwoli cieszyć się nimi przez dłuższy czas.

Praktyczne triki dotyczące przechowywania

Pierwszą podstawową zasadą jest trzymanie perfum z dala od światła słonecznego. Są to produkty wrażliwe na działanie promieni UV, gdyż te mogą zmienić ich zapach i kolor. Najlepiej więc przechowywać perfumy w miejscu, gdzie nie są narażone na bezpośrednie działanie słońca. Warto zwrócić uwagę także na odpowiednią temperaturę przechowywania perfum, najlepiej by była to temperatura pokojowa. Należy unikać ekstremalnych skoków temperatury – nie pozostawiaj perfum w miejscach bardzo gorących ani bardzo zimnych. Co ważne, perfumy powinny być przechowywane w pionie, aby zapobiec wyciekom lub uszkodzeniom korka. Przechowywanie perfum w łazience też nie jest dobrym pomysłem ze względu na wysoką wilgotność, która może wpłynąć na jakość zapachu. Ponadto powinno się unikać kontaktu perfum z substancjami chemicznymi, takimi jak rozpuszczalniki, alkohol czy płyny do dezynfekcji, które mogą zaszkodzić zapachowi, a w konsekwencji Twojej skórze. Po każdym użyciu upewnij się, że korek jest dokładnie zamknięty, co pozwoli zachować świeżość zapachu.

Specjalne miejsce w domu

Jednym z najlepszych miejsc do przechowywania perfum w domu jest szuflada lub szafa w sypialni. Zapewniają one ciemne, chłodne i suche warunki, które są idealne do zachowania jakości zapachu. Jeśli w Twojej łazience jest dobra wentylacja i niska wilgotność, to również może być odpowiednie miejsce. Upewnij się jednak, że perfumy są z dala od prysznica i nie są narażone na bezpośrednią wilgoć. Do przechowywania perfum dziennych najpraktyczniejsze będzie biurko lub toaletka. Dostęp do nich będzie łatwy, jednak pamiętaj o tym, by miejsce to nie było narażone na słońce ani duże zmiany temperatury. Regał z kosmetykami wydaje się wprost idealnym miejscem przeznaczonym do przechowywania perfum. Zapewni to porządek i ułatwi znalezienie ulubionego zapachu. Niektóre flakony perfum to prawdziwe działa sztuki, a taka ekspozycja ich będzie ozdobą pomieszczenia i elegancką formą ich prezentacji. Niezależnie od miejsca, w którym przechowujesz perfumy, podkreślić raz jeszcze należy, że ważne jest zapewnienie im stałych warunków i unikanie narażenia na skrajne temperatury, wilgoć, światło słoneczne oraz substancje chemiczne. Dzięki temu można utrzymać ich jakość i trwałość przez dłuższy czas.